![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 9344056
*
nr 934 4056
Kandelabrar
1 par, pläter, England, höjd: 21
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:39:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 23:11:56
1
300 kr
12/1 17:47:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6327 Ljusstakar
Ett par, barockstil. Mässing. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:28
-
6328 Ljusstakar
Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:14
-
6163 Ljusstakar
ett par, nysilver. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:46
-
6027 Ljusstakar
Ett par, silver, otydliga stämplar. Höjd: 23 cm, v..//
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:11
-
5179 Ljusstake
Tidigt 1900-tal, Glas, Dekor i form av sjöjungfru...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:28
-
6319 Nattljusstake
mässing, ciserlad dekor. Djup: 23 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:23
*
Kandelabrar
Kondition: skadad
Läs mer om e-auktion
nr 934 4056
Kandelabrar
1 par, pläter, England, höjd: 21
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 23:11:56 | 1 | 300 kr |
12/1 17:47:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6327 Ljusstakar
Ett par, barockstil. Mässing. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:28 -
6328 Ljusstakar
Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:14 -
6163 Ljusstakar
ett par, nysilver. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:46
-
6027 Ljusstakar
Ett par, silver, otydliga stämplar. Höjd: 23 cm, v..//
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:11 -
5179 Ljusstake
Tidigt 1900-tal, Glas, Dekor i form av sjöjungfru...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:28 -
6319 Nattljusstake
mässing, ciserlad dekor. Djup: 23 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:23